Tipy na výlet

Černý Důl a jeho okolí v Krkonoších nabízejí mnoho skvělých aktivit a výletů pro turisty. Zde je několik tipů:

  1. Černý Důl – Samotná oblast Černého Dolu nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku a cyklistiku. Prozkoumejte okolní lesy a louky a užijte si klid a krásnou přírodu.
  2. Muzeum Podzemí Krkonoš – K dispozici je historie dolování po celých Krkonoších, fotografie a exponáty z lokality Berghaus v Černém Dole, dulního díla Kovárna v Obřím Dole, dále z krkonošských jeskyní, zlatých či uhelných dolů, lomů a štol.
  3. Pec pod Sněžkou – Asi 13 km od Černého Dolu se nachází Pec pod Sněžkou, známé horské středisko. Můžete si vychutnat horské túry, lanovkou vyjet na Sněžku (nejvyšší horu v České republice), nebo navštívit blízké Adršpašsko-teplické skály.
  4. Janské Lázně – Toto lázeňské městečko je asi 15 km od Černého Dolu a nabízí řadu lázeňských procedur a wellness aktivit. Zdejší lanovka vás vyveze na vrchol Černé hory, odkud se naskýtají krásné výhledy.
  5. Stezka korunami stromů Krkonoše – Na úpatí Černé hory vyrostla rozhledna se stezkou, která provede návštěvníky od kořenů stromů po jejich vrcholky. Na stezce dlouhé 1511 m je umístěno šest informačních zastávek a spousta adrenalinových prvků. V podzemní expozici, přímo pod vyhlídkovou věží, vám bude poodhalen život pod zemí. Vyhlídková věž, která se tyčí do výšky 45 m, nabízí ničím nerušený výhled do krajiny. Pod sebou uvidíte koruny stromů, které jsou až 150 let staré. Pro zájemce vede z věže 50 m dlouhý tobogan.
  6. Rýchory – Asi 10 km severně od Černého Dolu se nachází pohoří Rýchory. Tato oblast je ideální pro turistiku i cykloturistiku a nabízí malebné výhledy a klidnou atmosféru.
  7. Krkonošská rašeliniště – V okolí Černého Dolu jsou také krkonošská rašeliniště, která stojí za návštěvu. Můžete se projít po naučné stezce a obdivovat unikátní flóru a faunu tohoto specifického ekosystému.
  8. Lanový park Janské lázně – Pro zážitek plný adrenalinu můžete navštívit Lanový park Janské lázně v Janských Lázních. Tato aktivita je vhodná pro různé věkové kategorie a nabízí zážitek v korunách stromů.
  9. Přírodní rezervace Černého Dolu: Procházka po této krásné rezervaci vás zavede do srdce krkonošské přírody. Užijte si klidnou procházku mezi stromy a pozorujte zdejší flóru a faunu.
  10. Skiareál Černá hora – Pec: Pokud jste v oblasti během zimního období, určitě byste měli vyzkoušet lyžování nebo snowboarding v tomto skiareálu. Je to jedno z nejlepších lyžařských středisek v České republice.

Tyto tipy by měly poskytnout dostatek inspirace pro výlety v Černém Dolu a jeho okolí v Krkonoších. Buďte si jisti, že si tu najdete něco pro každou roční dobu a každý zájem!